Leczenie kanałowe
Najczęściej zadawane pytania o leczenie kanałowe
Leczenie endodontyczne, zwane potocznie leczeniem kanałowym, polega na usunięciu wszystkich zainfekowanych tkanek z wnętrza zęba i zastąpieniu ich biokompatybilnym, bezpiecznym dla organizmu materiałem. Szczelne wypełnienie wszystkich kanałów zęba zapobiega ponownemu pojawieniu się próchnicy, a ząb przestaje być wrażliwy, dzięki czemu Pacjent nie odczuwa dłużej nieprzyjemnych dolegliwości.
Leczenie kanałowe przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Nowoczesny system komputerowego znieczulenia nie tylko skutecznie eliminuje dolegliwości bólowe w trakcie zabiegu, ale także sprawia, że sam moment aplikacji płynu znieczulającego jest bezbolesny. Dzięki temu Pacjent nie będzie doświadczał żadnego dyskomfortu w trakcie trwania całego zabiegu, a po zakończeniu wizyty – nie będzie odczuwał skutków ubocznych, takich jak obrzęk, uczucie odrętwienia, które mogły pojawić się w przypadku zastosowania tradycyjnych metod.
Leczenie kanałowe wykonywane jest przede wszystkim w przypadku zaawansowanej próchnicy, która przedostała się do tkanek wewnątrz zęba. Jest to często ostatni ratunek dla zęba i jedyna szansa na zachowanie go w jamie ustnej. Po przeprowadzonym zabiegu Pacjent może cieszyć się pełną funkcjonalnością jamy ustnej.