Tomografia komputerowa - Klinika stomatologiczna GlamSmile Poznań
440
page-template-default,page,page-id-440,page-child,parent-pageid-24,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Stożkowa tomografia komputerowa

Jeszcze kilka lat temu standardem w przygotowaniu do zabiegów chirurgicznych, w tym implantologicznych była analiza sytuacji na zdjęciach pantomograficznych. Co prawda obejmowały one wszystkie zęby w obu szczękach, ale ich głównym minusem był fakt, że były płaskie.

Kiedy pojawiła się stomatologiczna tomografia komputerowa, wiedzieliśmy, że nadchodzi wielka zmiana w poziomie i dokładności analizy przed zabiegiem. Stąd decyzja o zakupie padła natychmiast.

Dzisiaj nie wyobrażamy sobie analizy bez tomografii. I to zarówno w przypadku planowania implantologicznego, jak i przy leczeniu kanałowym a nawet przy planowaniu ortodontycznym.

Zastosowanie tomografii komputerowej znacznie zwiększa bezpieczeństwo zabiegów i ich przewidywalność. Jakże często przeglądowe zdjęcie pantomograficzne nie pokazuje problemów, które wyraźnie widać na tomografii. Wykonujemy je przed zabiegami chirurgicznymi takimi jak implantacja, zabiegi odbudowy kości, usunięcie trzecich trzonowców. Często służy do dokładnej analizy sytuacji pacjenta w przypadku dużej ilości głębokich wypełnień, zębów leczonych kanałowo jak i przed wymianą uzupełnień protetycznych.

Badanie jest oczywiście bezbolesne i trwa kilka minut.

Zapraszamy lekarzy do kierowania swoich pacjentów na badanie tomografii komputerowej przed zabiegiem założenia implantów, podniesienia zatoki szczękowej, ekstrakcji zatrzymanych zębów oraz endodoncji. Skierowanie dostępne tutaj