Protetyka

Protetyka

Protetyka stomatologiczna zajmuje się odtwarzaniem zębów. Jeśli ubytek w zębie jest bardzo duży, a pozostałe struktury zęba są cienkie i jest ich niewiele, to wzmacniamy ząb wkładem do kanału korzeniowego i na tym odtwarzamy koronę zęba.

Jeśli doszło do utraty zęba mamy dwie możliwości odtworzenia korony zęba : most albo implant. Różnica polega na tym, że implant odtwarza koronę zęba wraz z korzeniem, natomiast most odtworzy tylko koronę, w efekcie most nie zwiększa naturalnego podparcia dla zgryzu w kości.  Most wymaga oszlifowania dwóch, sąsiadujących z luką zębów podczas gdy implant nie wymaga ingerencji w zęby stojące obok. Implanty pozwalają odbudowywać braki wielu zębów.

Mniej wygodnym ale tańszym rozwiązaniem są wyjmowane protezy. Tutaj siły zgryzu przenoszą się na błonę śluzową i na kość, powodując jej stopniowy zanik w przeciwieństwie do implantów, gdzie zamontowanie implanta wewnątrz kości zapobiega zanikowi kości.

Po utracie zęba w większości przypadków dochodzi do zaniku kości, dlatego zastosowanie implantów do odtwarzania zębów, zapobiega zanikom i pozwala dłużej utrzymać młody wygląd twarzy.

Nasze postępowanie protetyczne zostało tak opracowane aby wyeliminować przypadkowość efektu estetycznego. Poprzez odpowiednie procedury pacjent ma pełną kontrolę na swoim wyglądem w nowych uzupełnieniach.

Oczywiście naszym priorytetem jest też takie wykonanie uzupełnień aby były w pełni wygodne i fizjologiczne dla pacjenta.

DSC_0927DSC_0199

 

 

DSC_0404DSC_0403