Szkolenia - Klinika stomatologiczna GlamSmile Poznań
894
page-template-default,page,page-id-894,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Szkolenia

 

 SZKOLENIA OTWARTE Z ZAKRESU OKLUZJI

PROWADZONE PRZEZ DR MARCINOWSKIEGO

Niemal w każdej ze specjalności stomatologicznych okluzja odgrywa bardzo ważną, czy nawet zasadniczą rolę. Niezrozumienie zasad okluzji prowadzi do niepowodzeń leczenia, poprawek, dyskomfortu pacjenta i braku satysfakcji z wykonanej pracy. Dla stomatologów zachowawczych, protetyków, ortodontów i techników dentystycznych okluzja jest wyzwaniem, któremu muszą stawić czoła każdego dnia i  w zasadzie przy każdym pacjencie. Szkolenia są tak skonstruowane, że przedstawiciele każdej z w/w specjalności znajdą cenną wiedzę dla siebie do zastosowania już pierwszego dnia po kursie.

Cykl szkoleń to sesje obejmujące badanie pacjenta pod kątem okluzji, planowanie leczenia i leczenie z rozszerzoną diagnostyką. Każda z sesji trwa trzy dni. Obecnie organizatorem kursów jest firma DENCO. Aby sprawdzić aktualne terminy kursów zapraszamy na www.denco.pl

Najbliższe terminy szkoleń:

03-05 marca 2016 – Sztuka Okluzji – stopień 2: “Diagnoza, planowanie, zlecenie do laboratorium.”

10-12 marca 2016 – Sztuka Okluzji – stopień 1: “Jak zbadać pacjenta, żeby korony i wypełnienia pasowały, a ortodoncja była przewidywalna?”

 

 

Zgłoś chęć udziału w kursie

Prowadzący: lek.dent. Przemysław Marcinowski absolwent Dawson Academy

 

NOWOŚĆ: SZKOLENIA Z ZAKRESU CHIRURGII I PERIODONTOLOGII

PROWADZONE PRZEZ DR HANNĘ MARCINOWSKĄ

Dr Hanna Marcinowska przygotowała nowatorski cykl kursów praktycznych z zakresu zabiegów chirurgicznych wykonywanych codziennie przez lekarzy stomatologów ogólnie praktykujących.
Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu oraz najlepszych wzorcach nauczania z USA, Izraela oraz Niemiec stworzyła formułę zajęć praktycznych, po których zarówno dentyści zaraz po studiach czy stażu, jak i doświadczeni lekarze zajmujący się protetyką, endodoncją lub stomatologią zachowawczą, będą mieli okazję zrozumieć i opanować w czasie 2-dniowych ćwiczeń praktycznych większość najczęściej wykonywanych procedur chirurgicznych. Współpracując przez wiele lat ze znanymi chirurgami oraz prowadząc swoją praktykę poświęconą chirurgii i implantologii przeniosła swoje doświadczenia na kursy praktyczne.

Od prostych i łatwych technik szycia do bardziej skomplikowanych zabiegów, wprowadzi kursantów w tajniki chirurgii pracując z nimi krok po kroku.
Solidne podstawy naukowe („evidence based dentistry”) i intensywne ćwiczenia dadzą możliwość szybkiego wprowadzenia zabiegów, które:

 • ułatwią codzienną pracę,
 • otworzą nowe możliwości dla pacjentów,
 • spowodują wzrost prestiżu gabinetu.

Na tych kursach najważniejsza jest część praktyczna. Uczestnicy dostaną wyczerpujące informacje na temat:

 • Narzędzia chirurgiczne – w jakie podstawowe instrumentarium musimy wyposażyć praktykę – omówimy szczegółowo i pokażemy narzędzia chirurgiczne, które będą potrzebne podczas zabiegów.
 • Jak przygotować gabinet oraz personel do wykonywania prostych zabiegów chirurgicznych. Przygotowanie asysty – na co zwrócić uwagę i jak przygotować asystentkę, która będzie nam asystować
 • Jaki sprzęt (czyli urządzenia) oraz jakie materiały jednorazowego użytku potrzebujemy aby przeprowadzić zabieg w warunkach aseptycznych, sposób mycia rąk, zakładania sterylnych rękawiczek, ubierania siebie i pacjenta.
 • Cięcie i rodzaje płatów. Poznamy rodzaje płatów i ich zastosowanie. Ważne informacje dotyczące cięcia tkanek!!!
 • Technika szycia – jakie wybrać nici oraz rodzaje szwów. Poznamy rodzaje nici chirurgicznych, omówimy wady i zalety oraz zastosowanie. Omówimy rodzaje szwów i ich zastosowanie.
 • Zamknięcie połączenia ustno-zatokowego
 • Poszerzenie strefy dziąsła rogowaciejącego
 • Pobieranie wolnego płata z podniebienia
 • Chirurgia okołowierzchołkowa

Każdy z uczestników wykona samodzielnie pod okiem prowadzącego zabiegi:

 • otwarta zatoka( jak sprawdzamy, kiedy możemy spodziewać się otwarcia zatoki szczękowej, omówienie zamknięcia połączenia ustno-zatokowego).
 • chirurgiczne usunięcie złamanego i zarośniętego korzenia
 • zabieg zachowania wyrostka zębodołowego po ekstrakcji w celu późniejszej implantacji oraz technika atraumatycznego usuwania zębów
 • pobieranie wolnego płata dziąsłowego z podniebienia
 • zabieg zachowania wyrostka zębodołowego po ekstrakcji (socket preservation)
 • zabieg wydłużania korony klinicznej
 • resekcja zębów przednich

Najbliższe terminy szkoleń:

05-06 marca 2016 – “Chirurgia dla stomatologów ogólnie praktykujących” stopień 1 Wszystko co każdy dentysta o cięciu i szyciu wiedzieć powinien.

23-24 kwietnia 2016 –  “Chirurgia dla stomatologów ogólnie praktykujących” stopień 1 Wszystko co każdy dentysta o cięciu i szyciu wiedzieć powinien.

Zgłoś chęć udziału w kursie