Pełna rekonstrukcja - Klinika stomatologiczna GlamSmile Poznań
801
page-template-default,page,page-id-801,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Rekonstrukcja całego uzębienia

Pełna rekonstrukcja uzębienia jest jedną z najtrudniejszych procedur w stomatologii. Przy całkowitym braku zębów możemy stosować protezy całkowite osiadające lub podparte na implantach. Więcej o protezach całkowitych można przeczytać tutaj.

Jeśli pełna rekonstrukcja uzębienia obejmuje także własne zęby pacjenta to możemy wykorzystać korony, mosty i implanty występujące pojedynczo lub połączone w mosty.

Pełną rekonstrukcję zawsze zaczynamy od wstępnej analizy modeli pacjenta, zdjęć rtg i tomografii komputerowej. Następnie wykonujemy projekt przyszłego uzębienia na modelach pacjenta.

Dzięki temu pacjent może zobaczyć projekt swoich przyszłych zębów na własnych modelach przed podjęciem decyzji o leczeniu.

Dalsza procedura jest uzależniona od koniecznych do wykonania procedur, ale zawsze następuje etap uzupełnień tymczasowych na podstawie których pacjent będzie mógł ocenić estetykę i wygodę przyszłych uzupełnień. Eliminujemy wtedy tak częsty element przypadkowości, który występuje w standardowym postępowaniu.

Każdy pacjent ma dzięki takiemu postępowaniu wpływ na efekt końcowy.