Protezy całkowite - Klinika stomatologiczna GlamSmile Poznań
799
page-template-default,page,page-id-799,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Protezy całkowite

Ruchome protezy całkowite są wykonane z akrylu i utrzymują się w ustach na zasadzie przyssania. Są najmniej wygodnym i najmniej efektywnym sposobem uzupełnienia braków zębów. Siły żucia nie są już przenoszone na kość jak w przypadku własnych zębów czy implantów ale na błonę śluzową.

Dobrze dopasowane protezy tylko w 50% przywracają efektywność żucia.

W przypadku dolnych protez ruchomych utrzymanie jest najczęściej gorsze niż w przypadku górnych protez. Na szczęście możemy obecnie założyć dwa lub cztery implanty w żuchwie i umocować bardzo stabilnie dolną protezę.

Jeśli jednak nie możecie Państwo pozwolić sobie na protezy na implantach możemy Wam pomóc dzięki specjalnej wysoce precyzyjnej technologii wykonywania protez całkowitych jaką kilka lat temu wprowadziliśmy w naszym gabinecie. Dzięki temu protezy te są znacznie bardziej stabilne niż przy tradycyjnym wykonywaniu protez.

W tym systemie wykonanie protez wymaga kilku wizyt i jest zdecydowanie bardziej czasochłonne niż tradycyjna technika wykonywana najczęściej w gabinetach stomatologicznych czy u techników dentystycznych. Dodatkowo trzeba pamiętać, że lekarza obowiązuje zbadanie pacjenta przed wykonaniem protez. Takiego obowiązku (i wiedzy) nie ma technik dentystyczny. Co nie pozostaje bez znaczenia w kontekście coraz częściej występujących nowotworów jamy ustnej.

Część techniczna jest oczywiście wykonywana przez wysoko wykwalifikowanego technika dentystycznego ale praca z pacjentem leży w gestii lekarza dentysty. Nowoczesna wiedza na temat wykonywania protez całkowitych zrodziła się ok 50 lat temu. Korzystamy z niej wzbogaconej o nowoczesne materiały i ciągle rozwijające się materiały i technologie.

Aby uzyskać najwyższą estetykę używamy wysokiej jakości zębów o zmniejszonej ścieralności, dzięki czemu poprawiamy nie tylko wygląd ale także trwałość protez.

Czasami warto rozważyć założenie implantów służących do utrzymania protezy całkowitej, szczególnie dolnej. W naszej ofercie mamy specjalne implanty służące do fiksacji protezy co znacznie podnosi komfort użytkowania. Te specjalne implanty są przeznaczone wyłącznie do ustabilizowania dolnej protezy całkowitej. Są niedrogie i znacznie poprawiają komfort używania protez.