Osteopatia - Klinika stomatologiczna GlamSmile Poznań
808
page-template-default,page,page-id-808,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Osteopatia

Osteopatia to metoda diagnozowania, leczenia, ale przede wszystkim filozofia opieki medycznej. Pod koniec XIX stulecia stworzył ją amerykański lekarz Andrew Taylor Still.

W sferze diagnostyki osteopatia opiera się na analizie ruchomości tkanki jako miary jej stanu funkcjonalnego. Zdrową tkankę charakteryzuje pewna fizjologiczna, spontaniczna ruchomość. Tam, gdzie organizm utracił naturalną możliwość do samoregulacji na różnych poziomach – począwszy od komórki i tkanki, aż po całe układy – tam prędzej czy później powstaje przeszkoda mechaniczna.

W zakresie stomatologii nierozpoznanie zaburzeń postury powoduje, że pacjent niszczy zęby albo uzupełnienia protetyczne, ma dyskomfort po założeniu koron czy mostów, a niekiedy pojawiają się bóle głowy.

Współpracujemy z osteopatami. Potrafimy zdiagnozować czy pacjent wymaga pomocy osteopatycznej.  Kierujemy wtedy na badanie i leczenie osteopatyczne.