Korony porcelanowe Poznań - Klinika stomatologiczna GlamSmile
797
page-template-default,page,page-id-797,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Korony i mosty

Jeżeli Wasze zęby są zniszczone, mają duże wypełnienia lub uległy złamaniu prawdopodobnie będą wymagały wykonania koron. Obecnie w stomatologii istnieje kilka rodzajów koron i mostów.

W naszym gabinecie stosujemy korony pełnoceramiczne oraz korony porcelanowe na podbudowie metalowej, gdzie preferowanymi metalami są stopy metali szlachetnych oraz złoto galwaniczne. Taką pracę można wykonać również na metalu nieszlachetnym. Korony i mosty na metalu mogą mieć obrzeże porcelanowe, które pozwala na całkowite przykrycie metalu.

W odcinku przednim najbardziej kosmetycznym rozwiązaniem są korony pełnoceramiczne, czyli takie które nie zawierają metalu wcale. Metal nie pozwala na wolne przechodzenie światła przez koronę, czyli taki ząb zachowuje się inaczej niż naturalny.

W naszym gabinecie wykonujemy korony pełnoceramiczne na podbudowie z tlenku aluminium lub tlenku cyrkonu, gdzie porcelana jest nakładana zamiast na metalu, na fabrycznie wykonanej czapeczce z tlenku glinu lub tlenku cyrkonu, który pozwala na przechodzenie światła będąc jednocześnie wytrzymałym materiałem.

Korony na metalu preferujemy w przypadku uzupełniania bocznych zębów oraz w przypadku wykonywania mostów w odcinkach bocznych lub gdy ekonomia odgrywa główną role przy podejmowaniu decyzji przez pacjenta. Mosty są to stałe uzupełnienia braków, które oparte są na własnych oszlifowanych zębach. Szlifowanie odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Pacjent wychodzi z tej wizyty zaopatrzony w most lub koronę tymczasową.

Korony pełnoceramiczne Korony pełnoceramiczne po 2 tygodniach

 

 

 

 

a patient education model of a dental bridge which is used to replace missing teeth

The ceramic bridge on isolated black background