Implanty Poznań - Klinika stomatologiczna GlamSmile Poznań
736
page-template-default,page,page-id-736,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

icoi-ny-hmJeżeli nie chcesz lub nie możesz nosić protezy lub nie chcesz poświęcać zdrowych zębów, aby były utrzymaniem mostu (stałe uzupełnienie brakującego zęba lub zębów mocowane na oszlifowanych zębach) alternatywą są dziś z powodzeniem stosowane implanty – niewielkie tytanowe cylindry, chirurgicznie implanty montowane w kości górnej lub dolnej szczęki.

Chcesz sprawdzić czy jesteś kandydatem. Zadzwoń i umów się na konsultację.

 

Implanty

mogą zatrzymać lub spowolnić zanik kości w miejscu gdzie był usunięty ząb.
W naszym gabinecie stosujemy implanty renomowanych firm takich Biohorizons, Nobel Biocare, MIS, Biomet 3i, Implant Direct.  Marki te są obecne na całym świecie oraz inwestują w badania produktów w renomowanych ośrodkach.

Ważne – tylko właściwie zaplanowane leczenie implantologiczne ma szanse powodzenia. Na wstępie należy zaplanować leczenie, dopiero w nastepnej kolejności przejść do jego wykonania.

W przypadku takiego leczenia po konsultacji, wykonaniu koniecznych badań oraz zaplanowaniu jakiego rodzaju uzupełnienie zostanie wykonane w większości przypadków czekają pacjenta dwa etapy leczenia.

Pierwszy to etap chirurgiczny, w czasie którego zostają wprowadzone implanty. Zdarza się, że wprowadzeniu implantów towarzyszą lub go poprzedzają inne zabiegi, które mają na celu np. uzupełnienie brakującej kości np. zabieg podniesienia dna zatoki szczękowej lub odbudowa kości materiałami uzupełniającymi.

 

Most na implantach

Most na implantach

Drugi etap to protetyka, w czasie którego wykonywane są zaplanowane wcześniej uzupełnienia, a więc korony, mosty czy protezy oparte o implanty. W czasie oczekiwania można korzystać z dotychczasowej protezy. W pewnych przypadkach na założone implanty można wykonać tymczasowe uzupełnienia od razu w dniu zabiegu.

Ważne – jeżeli jeden z zębów musi zostać usunięty i mamy zamiar uzupełnić brak implantem warto skonsultować się z implantologiem i rozważyć możliwość natychmiastowego założenia implanta lub określenia optymalnego czasu na wykonanie tego zabiegu. 25% zaniku kości następuje w pierwszym roku po ekstrakcji zęba. Warto rozważyć również zabieg zachowania wyrostka zębodołowego.

 Implant w kości

Implant w kości


Jakie są korzyści płynące z implantów stomatologicznych?

1. Zwiększona pewność siebie i poprawiona jakość życia.

2. Uzupełnienia na implantach są o wiele mniejsze niż protezy konwencjonalne , dzięki czemu są one bardziej naturalnym i funkcjonalnym zaopatrzeniem braków w jamie ustnej.

3. Nie ma potrzeby szlifowania sąsiadujących zębów, jak przy mostach.

4. Dzięki silnemu łączeniu z kością nie ma restrykcji przy jedzeniu. Twarde owoce i warzywa oraz pokarm bogaty w błonnik są przecież ważną częścią diety.

5. Tradycyjne protezy oparte na implantach dają poczucie komfortu podczas jedzenia, śmiechu, kaszlu i innych sytuacjach.

6. Implanty zapobiegają traceniu kolejnych zębów i zanikowi kości.

7. Zwiększona higiena jamy ustnej.

8. Implanty stomatologiczne są bardzo trwałe.

implantyimplant-zęba

Implant siekacz centralny . Przed

Implant siekacz centralny . Przed zabiegiem

Implantacja siekacz centralny . Sytuacja po

Implantacja siekacz centralny . Sytuacja po zabiegu