Chirurgiczne ekstrakcje - Klinika stomatologiczna GlamSmile Poznań
770
page-template-default,page,page-id-770,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Chirurgiczne usuwanie zębów

Chirurgiczne usuwanie zębów dotyczy zębów zatrzymanych, najczęściej zębów mądrości, ale także złamanych korzeni. Zęby zatrzymane są to zęby, u których proces wyrzynania został niedokończony np. z powodu braku miejsca w łuku zębowym. Zęby takie mogą być niewidoczne w jamie ustnej lub widoczne tylko częściowo. Dzięki bardzo dobremu znieczuleniu aparatem Calaject  i Wand oraz użyciu techniki Piezosurgery zabieg jest przeprowadzony sprawnie i pacjent znosi go znacznie lepiej niż przy użyciu tradycyjnych wierteł do kości. Zapewniamy, że nasz chirurg stomatolog jest profesjonalistą w takiego typu zabiegach. Pacjenci do zabiegu są przygotowywani farmakologicznie.

Dostępny w gabinecie tomograf komputerowy pozwala na bardzo dokładną diagnostykę zębów zatrzymanych i zabieg bez niespodzianek. Jest to istotne szczególnie w przypadku chirurgicznego usuwania zębów położonych blisko przebiegu nerwów, np.kanału nerwu zębodołowego dolnego w żuchwie lub w okolicy zatoki szczękowej.

Separacja korzeni czyli przecięcie korzeni w przypadku zębów wielokorzeniowych jest również rodzajem chirurgicznego usuwania zębów chociaż często odbywa się bez cięcia dziąsła. Zabieg ten wykonuje się w przypadku głęboko zniszczonej korony takiego zęba a także w celu jak najbardziej oszczędzającej kość ekstrakcji.