Bloczki kostne - Klinika stomatologiczna GlamSmile Poznań
774
page-template-default,page,page-id-774,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Bloczki kostne

W przypadku niewystarczającej ilości kości do założenia implanta, należy odpowiednio dobrać procedurę, która pozwoli nam uzyskać odpowiednie miejsce.  Jednym z takich zabiegów jest przeszczep bloczka kostnego. Bloczki kostne mogą być pochodzenia autogennego (kość własna pobrana z innego miejsca) lub allogennego (pochodzący z banku tkanek). Bloczki kostne przytwierdzane są do kości własnej pacjenta za pomocą specjalnych śrub. W trakcie implantacji sa one wyciągane. W ten sposób odtworzone miejsce jest świetnie przygotowane na osadzenie implanta po ok. 5 miesiącach.

Przeszczep bloczka kostnego autogennego czyli własnego jest procedurą chirurgiczną rekomendowaną w przypadku braku dużej ilości kości. Miejscem pobrania jest okolica bródki lub trzecich trzonowców w żuchwie(zębów mądrości). Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. W naszym gabinecie do tego zabiegu wykorzystujemy urządzenie Piezosurgery gwarantujące dużą precyzję cięcia kości. Przed zabiegiem zawsze wykonujemy szczegółowe badanie jakim jest tomografia komputerowa.

Po wszczepieniu bloczka kostnego, jeżeli nie ma możliwości wykonania uzupełnienia opartego na zębach, pacjent nie może użytkować ruchomej protezy.