Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

IMG_1432

Estetyka to jak podaje Wikipedia, dziedzina filozofii zajmująca się pięknem i innymi wartościami estetycznymi. Choć na piękno składa się wiele czynników podlegających zresztą subiektywnej ocenie, nie sposób odmówić atrakcyjności osobie, która w promiennym uśmiechu pokazuje białe, równe zęby. W naszej kulturze jest to standard piękna. Oczywiście najlepiej jeśli natura obdaruje nas białymi i równo ustawionymi zębami, harmonizującymi z całą twarzą. Niestety coraz częściej stałe zęby wyrzynają się nierówno psując wygląd młodego człowieka. Z pomocą przychodzi wtedy ortodoncja, która odpowiednio zastosowana i w odpowiednim czasie daje doskonałe efekty. Na koniec leczenia zęby można wybielić poprawiając jeszcze bardziej efekt. Część ludzi miała zęby równo poustawiane w wieku 20-tu lat ale teraz w wieku 40, 50-ciu lat w uśmiechu widać starcie zębów, czasami braki zębów czy przebarwienia. Wtedy konieczna jest większa ingerencja dentysty, z wykorzystaniem implantów, koron i mostów. Jeśli więc stracisz ząb lub zaczynasz zauważać wycieranie zębów – umów się na konsultację. Im wcześniej będzie przeprowadzone leczenie tym mniejsza ingerencja będzie konieczna i tym krótsze i tańsze będzie leczenie.

Zdrowe zęby jednak  w ciemnym, żółtym odcieniu możemy poddać wybielaniu. Jest to najmniej inwazyjny zabieg poprawiający urodę naszych zębów. Wadą wybielania jest trudny do przewidzenia efekt, zęby o odcieniu żółtym wybielają się lepiej niż zęby szare. Najlepszy efekt daje kombinacja wybielania domowego i w gabinecie.

Obecnie mamy olbrzymie możliwości protetyczne przy odtwarzaniu estetyki zębów. Licówki, licówki bez szlifowania, onlaye i korony bezmetalowe doskonale imitują naturalne zęby. Dzięki tym materiałom możemy przywrócić estetykę uzębienia. Licówki to najlepsza metoda na trwałą zmianę koloru i jeśli to konieczne, kształtu zębów.

Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, które przeszliśmy w ośrodkach w USA, jesteśmy w stanie wykonać nawet skomplikowane leczenie estetyczne. Cały czas śledzimy rozwój technologii w zakresie protetyki stomatologicznej aby zapewnić naszym pacjentom nowoczesne ale i dobrze udokumentowane badaniami materiały używane do uzupełniania tkanek zęba.

Obecnie również całkowite protezy, dzięki estetycznym, wykonanym z wysokiej jakości materiałów kompozytowych, zębom a także pięknie wymodelowanym sztucznym dziąsłem mogą być pięknym uzupełnieniem protetycznym. Jeśli dodamy do tego podparcie na implantach, również komfortowym i stabilnym.